Trochę pomysłów na cztery kąty

Sposobów na przysposobienie poddasza będzie mnogość. Można zaaranżować tam kuchnię, pokój dzienny, alkowę, toaletę. Jeżeli poddasze bywa całkiem duże, zdołamy określić je na osobne cztery kąty. Aby zaoszczędzić powierzchnię można zaplanować antresolę, która nie tylko umożliwi niespotykany klimat, jednak także stanie się pomocną przestrzenią do zastosowania. Taka dodatkowa przestrzeń zdoła zostać wykorzystana jak alkowa bądź kącik do ćwiczeń. Dodanie świetlika dachowego nad antresolą również sprawi, iż klimat tego obszaru zacznie być niespotykany.

antresola

Aranżacja strychu na mieszkanie nie bywa łatwa do wykonania. Spady dachowe mozolnie utrudniają zdobycie odpowiedniej powierzchni. Wolno jednakże temu zaradzić poprzez użytek ścian ściętych i odpowiedniemu rozstawieniu tak pomieszczeń jak i mebli. Lokale podobne zazwyczaj bywają małe, określone dla bezdzietnej pary. Gdy jednakże mamy ochotę stworzyć pokoik dziecinny, z ratunkiem przyjdzie nam łóżko na antresoli w położeniu, skąd nie ma spadów dachu. Sprawi to, że dziecko zyska przestrzeń tak do odpoczynku, jako i do edukacji. Za to od części skosów powinno się urządzić kąt do rozrywki, umieszczając w tamtym miejscu kilka ponadprogramowych półeczek na gadżety.

antresola

Również plan łazienki, lub kuchni musi być wiarygodnie przemyślany. Kuchnia powinna być klarownie oświetlona, dlatego niezbędne są okna dachowe. Toaleta zaś potrafi posiadać jedynie wywietrznik. Intrygującym pomysłem na zużytkowanie przestrzeni będzie kuchnia. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju rozwiązania, nie trwonimy przestrzeni na ścianę działową, równolegle pozyskując pojedyncze ogromne wnętrze.
Projektowanie poddasza usługowego jest męczącym wyzwaniem, jednakowoż gdy mu sprostamy, to niewątpliwie zyskamy wyjątkowe, ładne mieszkanie. Dzięki licznych szansom zdołamy spożytkować powierzchnię odpowiednio z własnymi potrzebami.