Strój komunijny – jak go dobrze wybrać?

Strój komunijny to bardzo ważny detal, przy którego wyborze musimy wykazać się sporą ostrożnością, zwłaszcza jeśli do komunii przystępuje dziewczynka. Jeżeli decyzją rodziców dzieci będą ubrane w jednakowe alby, to nie będziemy mieli problemu, inaczej jest jeśli o strój komunijny musimy zadbać sami.
rękawiczki komunijne
Sklepy z odzieżą komunijną mają w swojej ofercie rozmaite sukienki oraz dodatki. Podstawą stroju dziewczynki jest oczywiście sukienka. Do wyboru mamy sukienki długie oraz do kolan. Przy zakupie kierujmy się przede wszystkim wygodą młodej damy. Sukienka nie może krępować ruchów dziecka, musi czuć się w niej dobrze i komfortowo. Okres komunii to okres z reguły bardzo ciepły, także warto kupować kreacje lekkie, przewiewne i z naturalnych tkanin, tak aby dziecku nie było za gorąco. W razie niesprzyjającej pogody można zawsze założyć dziewczynce biały sweterek lub żakiecik. Zarówno jeśli dzień będzie pochmurny czy też gorący sprawdzi się sukienka krótsza. W razie niepogody nie pobrudzi się ona, natomiast w dzień gorący będzie wygodniejsza.
Do sukienki komunijnej można dokupić różne dodatki, między innymi wianek na włosy, rękawiczki komunijne oraz torebeczkę.
Jeśli chodzi o wianek na włosy bezkonkurencyjne są wianki z kwiatów naturalnych. Przede wszystkim przepięknie wyglądają, poza tym są lekkie i nie będą przeszkadzać dziewczynkom.

Drugim ważnym dodatkiem jest mała torebka. Przyda się na schowanie różańca, książeczki do nabożeństwa czy tez chusteczek higienicznych. Poza aspektem praktycznym z całą pewnością jest eleganckim dopełnieniem stroju.
Wiele mam decyduje się również na zakup rękawiczek. Kupowane są zazwyczaj ze względów estetycznych. Dodają one szyku oraz podkreślają uroczysty charakter ceremonii. Występują w wersji zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Mogą być różnej długości oraz być wykonane z gładkiej tkaniny lub z koronki.
Wybierając strój dla naszego dziecka na ten szczególny dzień kierujmy się głównie prostotą oraz elegancją, a przede wszystkim wygodą dziecka.