Rodzaje ekstraktów z konopi

Ekstrakty konopne są silniejsze niż suszone topy. Takim ekstraktem jest m.in. popularny olejek CBD. Jego zastosowanie jako lekarstwo okazało się skuteczne w przypadku osób cierpiących na różnego rodzaju dolegliwości. Właściwości:

Ekstrakt z konopi ma pełne spektrum kannabinoidów bardziej skuteczne od wyizolowanego CBD
-Neurogeneza – CBD tworzy nowe neurony w mózgu
-Olej RSO z marihuany całkowicie łagodzi objawy choroby Parkinsona!

Wykonany prawidłowo ekstrakt z konopi jest silniejszy z powodu większej koncentracji masy. Ekstrakcja konopi do koncentratu to złożony proces i potencjalnie niebezpieczny. Powinna być wykonywana przez doświadczone osoby, choć wielu ludzi próbuje dokonać tego samodzielnie w domu.

Wszystkie wyroby przekraczające 0,2% THC są w Polsce nielegalne, a ich posiadanie oraz przetwarzanie grozi karą pozbawienia wolności. Jednym z takich artykułów jest art. 63 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na podstawie tego artykułu karalne jest uprawa i zbiór konopi indyjskich. Karalne jest także ich wytwarzanie. Prokuratura rozróżnia, że uprawa konopi indyjskich zachodzi wtedy, gdy roślina jest jeszcze w ziemi, a wytwarzanie zaczyna się wtedy, gdy została zebrana i przygotowana do dalszej obróbki. Zarzut wytwarzania dostaje się zazwyczaj wtedy, gdy konopie się suszy i porcjuje. Nie ma to w praktyce wielkiego znaczenia. Za uprawę i zbiór konopi indyjskich, jak i wytwarzanie grozi kara 3 lat więzienia.

Więcej na: http://konopnafarmacjakrakow.pl/s_cat,3,produkty_specjalne.html

Ścisła definicja mówi, że ekstrakt rozumie się jako produkt powstały w wyniku wyodrębnienia metodą dyfuzji określonych składników do cieczy rozpuszczających. Zgodnie z tą definicją ekstraktem jest stężona pasta CBD, olej RSO, olej haszyszowy, olejek CBD. Istnieją również inne formy wyrobów na bazie kwiatostanów konopi, które pozwalają uzyskać wyrób o wysokiej zawartości kannabinoidów. Do takich koncentratów zaliczają się: kief, haszysz, pasta konopna i rosin.

Różnią się one stężeniem, sposobem pozyskania i właściwościami. Te formy przetwarzania suszu stosuje się, aby uzyskać produkt o określonym zastosowaniu, który można precyzyjnie dawkować. Wszystkie opisane ekstrakty są silnymi substancjami o medycznych zastosowaniach.
ekstrakt z konopi
Artykuł powstał w celach informacyjnych i nie miał na celu zachęcania do uprawy nielegalnych roślin.