Nie przepłacaj za własne medykamenty!

Handel równoległy do Polski dozwolony zaczął być od dołączenia naszego kraju do Unii Europejskiej, a zatem od 1.05.2004. Bazuje on na zakupie oryginalnych farmaceutyków wyłącznie w adekwatnie do tego uprawnionych ośrodkach farmaceutycznych na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz odsprzedaży tychże leków w naszym kraju. Import równoległy to idealna alternatywa dla tych, jacy nie mają właściwych środków pieniężnych na kupno niezbędnych lekarstw albo chcą zaoszczędzić i niskim kosztem nabyć wybrane farmaceutyki.

handel równoległy

Każdy ze sprowadzanych produktów musi posiadać pozwolenie Ministerstwa Zdrowia. Licencja ta wydawana będzie na podstawie oceny Prezesa Urzędu Rejestracji Artykułów Leczniczych, Wyrobów Medycznych oraz Artykułów Biobójczych, bazując o przepisy regulacji – Prawo Farmaceutyczne. Importowany artykuł podlega przepakowaniu przez należycie do tego upoważnione podmioty. Owo przepakowanie zapewnia pacjentowi należyte informacje na temat produktu leczniczego w języku ojczystym z jednoczesnym zapewnieniem o jego oryginalności. Wszelki produkt wyposażony pozostaje w nowe pudełko z nadrukami w języku polskim i tłumaczeniem etykiety. Tak gotowy produkt zawiera też uzupełniające informacje dotyczące podmiotu, jaki przeprowadził import równoległy, przepakowania i wiedzę o rodzaju pozwolenia na handel równoległy i numerze zezwolenia z kraju eksportu.

import równoległy

Handel równoległy, podsumowując na szybko, zezwala na sprowadzenie po atrakcyjnej i na ogół dużo niższej cenie farmaceutyków do wybranego państwa. Importerzy importują artykuł z miejsc, gdzie opłaty będą niewielkie. Tanie leki tym samym będą bardziej dostępne i praktyczne do kupienia choćby przez tych mało zasobnych. handel jednoczesny budzi jeszcze niejakie powątpiewania. Niejako jest bezwględnie legalny, z drugiej własne zastrzeżenia stymuluje samo zapakowanie, odróżniające się od pierwowzorus. Zastanówmy się jednakże, czy pudełko odgrywa niejaką ważną funkcję w leczeniu? Czy nie korzystniej zwyczajnie spytać oraz zyskać tanio pożądane leki?