odnowienie felg

Malowanie felg oraz ich renowacja

Posiadając doświadczenie, dobry sprzęt oraz trochę wolnego czasu możemy samodzielnie umalować felgi czy też je odnowić. Pamiętajmy jednak, iż malowanie felg to tylko jedna z czynności, której będziemy się musieli podjąć podczas ich renowacji. Wiele rzeczy będziemy mogli wykonać małym nakładem pracy oraz pieniędzy, czyli drobne naprawy, czyszczenie felgi czy też zmiana lub odświeżenie wyglądu naszych felg.
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę jak wyglądają felgi naszych aut po wielu latach eksploatacji. Drobne rysy, wgniecenia, otarcia czy odpryski to tylko najmniejsze problemy naszych felg.

odnowienie felg
odnowienie felg

Wciąż jednak nasza sprawność manualna czy doświadczenie w malowaniu może jednak nie wystarczyć. A niektóre z uszkodzeń będziemy mogli naprawić dopiero w warsztacie w którym jest specjalistyczny sprzęt oraz prawdopodobnie dużo bardziej doświadczeni ludzie od nas. Wiadomym jest iż samodzielnie nie naprawimy wszystkich dolegliwości naszych kół. Uszkodzenia rantu czy wgniecenia to rzeczy które są prawie nie możliwe do naprawy domowymi sposobami. A wielu wypadkach w naszych domach jedyna czynność jaką możemy wykonać to lekkie poprawki lakiernicze. W zasadzie większość rzeczy które możemy wykonać sami ograniczają się do powłoki lakierniczej felgi. Drobne rysy rzecz jasna możemy spolerować, problem pojawia się jednak przy głębszych rysach czy też wgnieceniach. Należy zwrócić także uwagę na fakt iż większość felg jest zrobionych z aluminium które jest stosunkowo miękkim materiałem posiadającym niską odporność na wszelakie otarcia czy odpryski kamieni czy piachu znajdującego się na wielu naszych drogach.
Malowanie, czy też polerowanie felg samemu, nie jest rzeczną szczególnie trudną, w teorii. Wszystko zależy od jakości lakieru oraz naszej techniki. Najciekawszym rozwiązaniem jest użycie spray’u. Pozwala on na pomalowanie felg bez użycia drogiego w zakupie kompresora. Oczywiście użycie kompresora byłoby mądrzejszym posunięciem, już nie mówiąc o fakcie łatwiejszego jego użycia.
Najlepszym wyjściem z sytuacji było by jednak pojechanie do najbliższego warsztatu bądź też zaufanego mechanika/lakiernika który załatwi za nas przykrą robotę a także pozbawi nas nerwów. Wiadomo nie od dziś, że nie każdy z nas posiada anielską cierpliwość. A malowanie właśnie tego od nas wymaga.
Koszt wykonania tego wszystkiego samemu oznacza dla nas wydatek około 100 złotych, nie licząc do tego poświęconego czasu który możemy liczyć w godzinach. Cena malowania felg w warsztacie to koszt ok. 60-120 złotych w zależności od wielkości felg.