Jakie na przykład mogą pojawić się skutki uboczne brania substancji znieczulających?

Cierpienie fizyczne akompaniuje człowiekowi od zarania dziejów. Ból czaszki, boleść po usunięciu zęba, bóle miesiączkowe, ból pojawiający się przy złamaniu kości bądź poród. Jakim sposobem sobie z tym radzić?
Czy prócz pastylek przeciwbólowych są znane inne sposoby, by przemóc boleść? Na co dzień bywamy napadani, a wręcz bombardowani reklamami działających leków przeciwbólowych, szybko uśmierzających ból, które nie powodują efektów przypadkowych. Spółki farmaceutyczne konkurują o kontrahentów.

Pigułki da się kupować obecnie prawie wszędzie – w supermarketach, perfumeriach, na stacjach benzynowych. Niestety, nie każdy zdaje sobie sprawę, jakie bywają efekty uboczne ich łykania. Czy przed użyciem poznajemy się z zawartością ulotki lub rozmawiamy z lekarzem lub aptekarzem? Czy zdajemy sobie sprawę, co wchodzi w zawartość danego specyfiku? Medykamenty znieczulające, profesjonalnie określane niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi (tzw. NLPZ-ty) między innymi uszkadzają ścianki żołądka i doprowadzają do powstawania owrzodzeń, a nawet krwotoków.
Wedle testów oraz statystyk, to dokładnie Polacy prowadzą w zużywaniu środków przeciwbólowych – w Europie mamy pod takim względem niepochlebne, 2. miejsce (3. na Ziemi – po USA oraz Francji).

termofor gumowy

Czy wskazane jest narażać na uszczerbek nasze zdrowie, podlegając złudnemu odczuciu, że dopomagamy organizmowi w boju z bólem? Na ratunek przybędzie nam termofor gumowy. Oprócz pierwotnej roli, jaką bywa nagrzewanie organizmu, dobrze daje sobie radę z uspokajaniem dolegliwości bólowych. Jest prosty w obsługiwaniu, swobodnie osiągalny oraz tani (da się kupić go już za circa szesnaście złotych). Do fabrykacji termoforu usługuje niezłomna na oddziaływanie dużych temperatur guma. Większość firm do termoforu oferuje także pokrowiec.
Co istotne, to nie jest substancja chemiczna, jaka zawiera zagrożenie efektów ubocznych.
Wskazane jest, żeby w każdej domowej apteczce w miejsce opakowań z tabletkami, wyszperało się trochę miejsca na termofor gumowy.