Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

Stało się. Zachodzimy w ciążę. Nowina o przyszłym dziecku jest nieopanowaną uciechą. Niemniej jednak od tej chwili byt przyszłych rodziców zmienia się na dobre. Nic już nie będzie takie jak kiedyś, bo od tej chwili jest z nami nowe życie. Przez 9 miesięcy nowa istota ludzka będzie stale w brzuchu rodzicielki. Potem będzie on nirozłączną częścią naszego życia, które będzie wymagało własnej przestrzeni w mieszkaniu. Rozpoczynamy kupować zabawki, ubranka, wózek, wyprawkę do szpitala i sporo innych akcesoriów potrzebnych do opieki nad malcem. Jednak istotne jest rozdzielenie także przestrzeni dla dziecka w domu.
Jak więc zaaranżować pokój dla bobasa? Musi być on w jasnych i miłych barwach. W tym momencie nadzwyczaj modne są pastelowe odcienie – mięta, szarość, róż, błękit. To sprawia, iż wnętrze jest potulne oraz dziecinne. W pokoju dla bobasa ewidentnie musi znaleźć się łóżeczko, w którym to maluch będzie spędzał mnóstwo czasu. Wybierając łóżeczko, musimy zwrócić uwagę aby było ono regulowane oraz starczyło na dłuższy okres. Warto również zadbać, aby pościel dla dziecka również była czysta i kolorowa. Istotne jest także miejsce do przewijania, inaczej tzw. przewijak. Nieopodal niego powinno być miejsce na kosmetyki dla dziecka. W pomieszczeniu nie może również zabraknąć miejsca do karmienia.
Powinien być to komfortowy fotel, na którym rodzic jest w stanie usiąść i nakarmić dziecko. Ważne, żeby nauczyć dziecko jedzenia w poświęconym do tego miejscu. W pokoju dla bobasa nie powinno zabraknąć szczegółów takich jak grzechotki, przytulanki czy elektroniczna niania. Dobrze jest też, aby umieścić komódkę czy szafę na małe ubranka. Niby są one malutkie i zajmują niedużo miejsca, jednak młodzi rodzice nieraz posiadają nadmiar ubranek, które w żadnym razie nie jest prosto umieścić. Z tego względu dobrze, aby dziecko posiadało własną komodę na swoje ciuszki.
kocyki dla dzieci