Garść wiadomości o kwiatach

Mnogość uroczystości, tego typu jak ślub, pogrzeby lub chrzciny, wymaga doboru odpowiednich kwiatów, jakie oddamy w prezencie. Jak odpowiednio dopasować bukiet na uroczystości?


Bukiet na wesele oferowany pannie młodej winien być gigantyczny oraz względnie jak najbardziej zdobny. Preferowane kwiaty to róże. Najlepsze będą utrzymane w różnych tonacjach czerwieni, która jest symbolem miłości oraz namiętności, których przecież gratulujemy parze młodej. Winniśmy unikać róż żółtych a także białych. Pierwsze są symbolem zazdrości. Jeżeli natomiast chodzi o róże białe, to nie pasują one do uroczystości z kilku powodów. Najprzód są one znakiem cnoty, toteż najlepiej sprawdzają się na uroczystościach wariantu chrzest czy komunia. Po drugie, ślubne dekoracje kościoła kreują się decydująco z białych róż. Jeśli pragniemy przygotować
dekoracja kościoła warszawa, powinniśmy unikać pompatycznej dekoracji utrzymanej w tonie kościelnych uroczystości. Czerwone róże nie zawierają ze sobą kościelnej ważności, a rozpoczynają w nastrój rozprężenia oraz wyśmienitej zabawy.

Inaczej problem wygląda w przypadku kwiatów nabywanych na pogrzeb. Przyjęło się, że kwiaty na pogrzeb przynosimy w formie kolosalnej wiązanki obwiązanej szarfą z ostatnim pożegnaniem. Bukiet jest o tyle przydatna, że łatwo postawić ją na grobie. Poza tym, jej konfiguracja pozwala bez trudu ułożyć ją w objęciu innych wiązanek, dzięki czemu w czasie pogrzebu okolice grobu pozostaną otrzymane w prawidłowym porządku. Najlepsze warianty kwiatów na pogrzeb to chryzantemy, białe róże oraz lilie. Wyjątkowo na tę uroczystość możemy pomyśleć, czy lepiej będzie przynieść kwiaty żywe bądź sztuczne. Za tymi aktualnymi najbardziej przemawia to, iż są ponadczasowe i dłużej utrzymają się na grobie. Co więcej, dziś tworzone syntetyczne kwiaty zrobione są w sposób niezmiernie estetyczny oraz ich wygląd nie uraża plastykową pozą.